درباره ما


شرکت کارخانجات خوراک دام وطیور گرگان و دشت در سال 1371  با مدیریت آقای رضاافتخار الدین واقع در استان گلستان، گرگان، کیلومتر 22 جاده گرگان به گنبد، روبروی پارک جنگلی قرق در زمینی به مساحت 27000 مترمربع توسط ریاست محترم جمهور وقت افتتاح گردید و در سال‌های ابتدایی فاز اول کارخانه با ماشین‌آلات تمام اتوماتیک و پیشرفته ساخت کشور آلمان با ظرفیت تولید سالانه 100هزارتن خوراک دام، توانست تحولی چشمگیر در فرهنگ مصرف خوراک آماده در نزد دامداران محترم استان و دیگر نقاط کشور ایران ایجاد کند. در سال 1388 با تأسیس زنجیره تولید گوشت مرغ گرگان و دشت، گام بزرگ دیگری در کارخانه برداشته شد و در همین راستا فاز دوم کارخانه با خرید ماشین‌آلات اروپایی و با ظرفیت 42 هزارتن در سال صرفاً جهت تولید خوراک آماده طیور نصب و راه‌اندازی گردید. با توجه به اینکه شرکت گرگان و دشت همواره رو به پیشرفت بوده و فازهای توسعه‌ای مرغداری‌های زنجیره در حال اتمام بود و قراردادهای متعددی با مرغداران منعقد شده بود، برآن شدیم تا یک کارخانه جدید را در برج جداگانه و با خرید ماشین‌آلات بسیار پیشرفته و به‌روز احداث نماییم. بنابراین فاز سوم کارخانه را در سال 1393 با ظرفیت 42 هزار تن در سال، اختصاصاً جهت خوراک آماده طیور نصب و راه‌اندازی کردیم و مجموع ظرفیت تولید خوراک دام و طیور کارخانه گرگان و دشت در سه‌ فاز با دو برج تولید، به 184هزارتن در سال رسید.

علاوه بر توسعه‌ی کمی، شرکت همواره کوشیده است محصولات خود را در بعد کیفی نیز ارتقاء بخشد. این مهم مقدور نمی‌باشد مگر اینکه تمامی محصولات را از ابتدا تا انتها به خوبی بررسی و مورد ارزیابی قرارداده و کنترل کیفیت کنیم. خط کنترل کیفی در کارخانجات خوراک دام و طیور گرگان و دشت از فرایند خرید آغاز می‌گردد و تهیه بیش از بیست و پنج قلم نهاده تشکیل دهنده خوراک دام و طیور، تنها از منابع مطمئن و ارزشیابی شده صورت می پذیرد. کلیه‌ی مواد اولیه پس از ورود به کارخانه در بخش قرنطینه نگهداری می‌گردند و انتقال آنها به انبار یا سیلوهای نهایی مواد اولیه، تنها پس از تایید آزمایشگاه کنترل کیفی شرکت امکان پذیر خواهد بود. در آزمایشگاه کنترل کیفی انواع آزمایشهای مربوط به خصوصیات فیزیکی، شیمیایی و میکروبی بر روی مواد اولیه ورودی صورت می پذیرد تا به طور کامل از کیفیت آنها اطمینان حاصل شود. از جمله آزمایش هایی که بر روی مواد اولیه ای چون دانه‌ی ذرت، کنجاله سویا، دانه جو، سبوس گندم و ... صورت می‌پذیرد، می توان به آزمایش پروتئین خام، انرژی قابل متابولیسم، رطوبت، خاکستر، فیبر و غیره اشاره نمود . همچنین نهاده های فوق به لحاظ وجود انواع باکتری و قارچ و نیز سموم قارچی مانند آفلاتوکسین مورد آزمایش قرار می گیرند.

شرکت گرگان و دشت با همت و تلاش پرسنل خود طی سال‌های 1382 تا 1394 بارها به عنوان واحد نمونه صنعتی استان شناخته شده است و در سال 1392 نیز به عنوان واحد برتر در کل کشور انتخاب گردیده است. همچنین با توجه به اینکه مشتریان شرکت، ولی‌نعمتان ما هستند و از بالاترین ارزش‌ها برخوردارند، در راستای بهبود مستمر عملکرد و با توجه به استقبال عمومی مشتریان، در سال 1394 موفق به اخذ تندیس واحد برتر رعایت حقوق مصرف‌کنندگان شدیم.

و این همه، به منظور تولید خوراک مغذی، مفید و سرشار از مواد لازم برای دام و طیور و تامین شیر و گوشت با کیفیت و سالم و بهداشتی برای مصرف کننده است. این حرکت را پایانی نیست. بشر، همواره‌، نیازمند غذای سالم وکافی است و مردان با همتی که به این نیاز سامان داده اند، آینده درخشان و پیشرو انسان را ضمانت می کنند.

شعار ما همواره «خوراک سالم، دام سالم، غذای سالم و انسان سالم» بوده است.

 

 

آدرس:
 استان گلستان، گرگان، کیلومتر 22 جاده گرگان به گنبد، روبروی پارک جنگلی قرق، شرکت کارخانجات خوراک دام و طیور گرگان و دشت

شماره تماس:
تلفن: 01732312211 // فاکس: 01732312266 // شماره همراه: 09111716986

سوالات متدوال

این شرکت برای آن که بتواند محصولات خود را در بعد کیفی نیز ارتقاء بخشد. تمامی محصولات را از ابتدا تا انتها به خوبی بررسی و مورد ارزیابی قرار می دهد.
شرکت گرگان و دشت با همت و تلاش پرسنل خود طی سال‌های 1382 تا 1394 بارها به عنوان واحد نمونه صنعتی استان شناخته شده است و در سال 1392 نیز به عنوان واحد برتر در کل کشور انتخاب گردیده است.